DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul °C

DEMOKRAT PARTİLİ SİYASETÇİ AYTAÇ BATTAL MECLİS’E YASA ÇAĞRISİNDA BULUNDU

DEMOKRAT PARTİLİ SİYASETÇİ AYTAÇ BATTAL MECLİS’E YASA ÇAĞRISİNDA BULUNDU
REKLAM ALANI
18.08.2023
A+
A-

DEMOKRAT PARTİLİ SİYASETÇİ AYTAÇ BATTAL MECLİS’E YASA ÇAĞRISİNDA BULUNDU

LGBT dayatmasının Türkiye’de geldiği nokta: Çocuklar cinsiyet değiştirme masasında ve masrafları yaklaşık 3.500.000 tl (üç milyon beşyüzbin tl yi bulan ödeneği SSK’nin karşıladığını duyuran DEMOKRAT PARTİLİ SİYASETÇİ Aytaç BATTAL acilen meclisin bu konuya el atması gerektiğini ifade etti,

Fotoğraf açıklaması yok.

DEMOKRAT PARTİLİ SİYASETÇİ Aytaç BATTAL daha önce de kamuoyunda duyurmuş olduğu 18 yaş altı 28 çocuğa cinsiyet değiştirmesi için ergenlik baskılayıcı ilaç ve çapraz hormon uygulandığını ve Çocuklardan 7’si 17 yaşına geldiğinde ameliyat masasına yatırıldığını Çocukların ses telleriyle oynandı, yüzlerine kadınsılaşması için operasyon yapıldı, bazılarının da memelerin alındığını duyuran Siyasetçi Aytaç BATTAL suç işlendiğini söyledi

Aytaç BATTAL Meclis’te Anayasa Komisyonu’nda LGBT konusunda sunum yapan Ürolog Prof. Dr. Zeki Bayraktar’a ulaştık. Bayraktar, suç işlendiğini söyledi, araştırmayı yapanlar hakkında suç duyurusunda bulundu.

Bu kez örnekler Türkiye’den… Çocuk endokronoloji kliniğinde “transseksüel ergen” takibini ele alan bu ilk çalışma, hakemli dergi Journal of Clinical Research in Pediatric Endocrinology’de çevrimiçi yayınlandı. Yayının hakemlerin incelemesi veya talepleri yerine getirilmeden aceleyle yapılması dikkat çekti. Sağlık alanında bilimsel çalışmalar yürüten hekimler, “İnceleme tamamlanmadan yayınlanması sağlık alanında çok rastlanan bir durum değil. Çok acil durumlarda bu yapılabilir. Örneğin Kovid-19 salgını sırasında bu tür yayınlar oldu. Cinsiyet değiştirme ile ilgili nasıl bir aciliyet olabilir ki, çalışma incelemesi tamamlanmadan yayınlanıyor.” dedi.

BİYOLOJİK CİNSİYETLERİYLE UYUMLUYDULAR!

Başvuran ergenlerin yaş ortalaması 16 olarak değerlendirildi. Çalışmaya katılan ergenlerin cinsiyet gelişiminde herhangi bir farklılık/bozukluk belirtisi saptanmadı. Çocukların biyolojik cinsiyetlerine uygun özelliklere sahip oldukları da vurgulandı.

ÇOCUKLARDAN BİRİ İNTİHARA KALKIŞTI

Ameliyattan sonra çocuklardan biri görünümünden rahatsız oldu. Kadın olmak istediğini söyleyen erkek çocuğa yönelik çapraz hormon uygulaması intihar girişimi sonrası durduruldu. Yazarlar cinsiyet değişiminin üç aşamasını şöyle tarif etti: 1- Ergenliğin ilk yıllarında hormon verilerek ergenliğin baskılanması. 2- Çapraz cinsiyet hormonlarının verilmesi. Bu aşamada kız çocuklarına erkekle uyumlu, erkeklere ise kızla uyumlu hormon uygulanıyor. 3- Ergenin yasal yetişkinliğe ulaştığı 18 yaşından sonra genital ameliyat yapılması.

BATI DESTEKLİ KAOS GL YAZARI ARAŞTIRMACILAR

Araştırma adı altında yapılan tüm bu işlemlerin başındakilerden biri Prof. Dr. Şahika Yüksel… Yüksel’in sıfatları saymakla bitmiyor… Türkiye’de LGBT ideolojisinin başını çeken Batı destekli Kaos Gey ve Lezbiyen Kültürel Araştırmalar ve Dayanışma Derneği (Kaos GL)’nin yazarı. Türkiye İnsan Hakları Vakfı kurucusu… Barış Akademisyeni… Türk Ordusuna kimyasal silah iftirasını atan Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyi Başkanı Şebnem Korur Fincancı’nın savunucusu… Çocuk yaşta cinsiyetsizleştirmeyi savunan uluslararası Dünya Transseksüel Sağlığı Profesyoneller Birliği’nin yaşam boyu üstün hizmet ve savunuculuk ödüllüsü… LGBT dayatmasının merkezi konumundaki bu kuruluşa göre çocuk cinsiyetini değiştirmek istiyorsa aileler ikna edilmeli, küçük yaştaki çocuklar bu yönde desteklenmeli…

‘AİLELER LGBT GRUPLARI İLE İKNA EDİLİR’

Şahika Yüksel, araştırmanın bir diğer yazarı Prof. Dr. Seven Kaptan’la birlikte Kaos GL’deki yazılarında cinsiyet hoşnutsuzluğu yaşayan çocukların ailelerine, LGBT gruplarını işaret ediyor. Yüksel ve Kaptan’a göre bu gruplar, “kabul süreçlerine katkı” açısından, bir diğer söylemle ailelerin ikna edilmesi için “çok önemli bir boşluğu dolduruyor.” Seven Kaptan da Sivil Toplum Geliştirme Merkezi (SpoD)’nde gönüllü terapistlik yaptı. SpoD da LGBT dayatmasının Türkiye’deki faaliyetleri için Avrupa’dan fon alanlardan… İşin ilginç tarafı ise çocuklarla ilgili bu araştırmada adı geçen LGBT savunucuları Şahika Yüksel de Seven Kaptan da yetişkin psikiyatri eğitimine sahip. Çocuk ve ergen psikiyatri uzmanı değiller.

Araştırmanın diğer yazarları ise şöyle: İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Çocuk Endokrinoloji Bilim Dalından Prof. Dr. Firdevs Baş, Araştırma Görevlileri Esin Karakılıç Özturan, Ayşe Pınar Öztürk, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalından Prof. Dr. Feyza Darendeliler, Araştırma Görevlisi Aslı Derya Kardelen Al, Psikiyatri Anabilim Dalından Doç. Dr. Neşe Direk, Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalından Doç. Dr. Ayşe Burcu Erdoğdu, Şükran Poyrazoğlu, Melek Yıldız.

Makalenin sonuç bölümünde, yakın zamana kadar Türkiye’de transseksüel ergenlere yönelik cinsiyet değişiminin yapıldığı çok az sayıda merkez olduğu ancak merkez sayısının giderek arttığı ifade edildi.

‘MEDENİ KANUNA DA CEZA KANUNU’NA DA AYKIRI’

İstanbul Üniversitesinde yapılanın tıbbi ilkelere de yasalara da aykırı olduğunu söyleyen Sağlık Bilimleri Üniversitesi Sancaktepe Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Eğitim ve Araştırma Hastanesi Üroloji Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Zeki Bayraktar, “Medeni Kanun’un 40. Maddesine göre cinsiyet değişikliği talebinde bulunabilmek için aranan ilk şart 19 yaşından gün almış olmaktır. Bu yaştan önceki talepler dikkate alınamaz. Bu ameliyatlar ancak, ilgili uzmanların bulunduğu heyet tarafından, ‘cinsiyet değiştirme ameliyatı uygundur’ raporu verildikten sonra yapılabilir. Bu süreç genelde 24, 25 yaşlarında tamamlanır. Bu ameliyatlar bu yaştan önce yapılamadığına göre bu ameliyatların öncülleri de bu yaştan önce başlatılamaz.” dedi.

Medeni Kanun’un 40’ncı maddesinin yanı “kişinin vücut bütünlüğüne dokunulamaz” ifadesinin yer aldığı 41’nci maddesine de aykırı olduğunu söyleyen Aytaç BATTAL, sosyal medya hesabından suç duyurusunda bulundu. BATTAL, sözlerine şöyle devam etti: “Bu işlemler aynı zamanda TCK’ya göre de suçtu. Madde 89’da yer alan taksirle yaralama, madde 90’daki çocuklar üzerinde deney yapma, madde 101’deki kısırlaştırma suçları ile madde 257’deki görevi kötüye kullanma ve kişilerin mağduriyetine veya kamunun zararına neden olma suçları işlenmiştir. Ayrıca bu çocuklarda yapılan ergenlik durdurma oldukça tartışmalı. Bu konuda kapsamlı bir bilimsel rapor hazırlayan Amerikan Pediatri Koleji’ne göre etik dışı olan bir uygulamadır. Bu, “Reşit olmayan bireylerin kısırlığına neden olan bir kombinasyonu içermekte, bilim dışı bir ideolojiye dayanmakta, bilimsel kanıtlara dayanmamakta ve tıpta uzun süreden beri var olan/uygulanan ‘Önce zarar verme’ etik ilkesini ihlal etmektedir.

DEMOKRAT PARTİLİ SİYASETÇİ
AYTAÇ BATTAL MECLİS’E YASA ÇAĞRISİNDA BULUNDU

REKLAM ALANI